Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΒΟΛΕΪ ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 9 & 10 ΔΕΚ 2012

Εύκολη νίκη της Ορεστιάδας σε μια γιορτή του βόλεϊ

Σχετικά εύκολα η ομάδα των ανδρών  της Ορεστιάδας στα πλάισια της 7ης αγωνιστικής της Α2 εθνικής κατηγορίας βόλεϊ ανδρών επιβλήθηκε εντός έδρας της ΧΑΝΘ σε έναν αγώνα που τελείωσε περίπου σε μία ώρα. Από τους παίκτες της Ορεστιάδας δεν υστέρησε κανείς . Οι  παίκτες  έδειξαν ότι διανύουν περίοδο φόρμας και ανεβασμένης ψυχολογίας. Δόθηκε χρόνος συμμετοχής και στο νέο αίμα της Ορεστιάδας δηλαδή στους Λαχτάρα ,  Τουκτούκα και Κοφίδη Πέτρο οι οποίοι βοήθησαν σε καίρια σημεία την ομάδα . Η Ορεστιάδα έδειξε ότι δικαιωματικά   είναι αήττητη μετά από εφτά αγωνιστικές και πάει στο ντέρμπι με την ΜΕΝΤ το επόμενο Σάββατο 15/12 για να πετύχει την έβδομη σερί νίκη της ( είχε ένα ρεπό) και να απομακρυνθεί περισσότερο στην βαθμολογία.

Α.Ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ – ΧΑΝΘ 3-0 (25-21,25-19 και 25-22)

Α.Ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Τσιακμάκης) Γραμματικόπουλος, Κεμανετζής, Βλασακίδης, Αρχοντίδης, Καψαλιάρης, Κουλαξίδης, Κωνσταντινίδης (λ) Προδρομίδης, Χουσίδης, Νένογλου, Λαχτάρας, Κοφίδης Πέτρος, Τουκτούκας

ΠΑΡΕΛΕΙΠΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Οι φίλοι της ομάδας κατέκλυσαν για άλλη μια φορά το νέο κλειστό γυμναστήριο της Ορεστιάδας και συμπαραστάθηκαν θερμά στην ομάδα.
Οι νέοι παίκτες της Ορεστιάδας Λαχτάρας, Τουκτούκας και Κοφίδης κέρδισαν το ζεστό χειροκρότημα των φιλάθλων σε κάθε αλλαγή και προσπάθεια που έκαναν.
Αξιοσημείωτη η παρουσία πολλών οικογενειών και εκατοντάδων μικρών παιδιών στο γήπεδο συνδυάζοντας την έξοδο με θέαμα και διασκέδαση σε ένα σύγχρονο,  ζεστό και ασφαλές περιβάλλον,  κάτι που εντυπωσιάζει κάθε φορά και τους φιλοξενούμενους αντιπάλους.
 Επίσης σε κάθε αγώνα η καινούργια κερκίδα των οργανωμένων που άρχισε και πάλι να λειτουργεί από φέτος μεγαλώνει και περισσότεροι φίλαθλοι νεαρής ηλικίας με ωραία και υγιή συνθήματα στηρίζουν την ομάδα.
Εκπληκτική η παρουσία του DJ σε κάθε αγώνα ο οποίος ξεσηκώνει την κερκίδα με το μικρόφωνο του σε κάθε προσπάθεια των παικτών της Ορεστιάδας και τις μουσικές επιλογές του.
Δάκρυσαν πολλοί φίλοι του Α.Ο.Ο όταν είδαν σκηνές από τους παλιούς αγώνες του Α.Ο Ορεστιάδας οι οποίοι προβάλλονται σε κάθε εντός έδρας αγώνα  στον χώρο του κυλικείου.

7η Αγωνιστική Α2 εθνικής κατηγορίας ανδρών
Σάββατο 8/12/2012

ΓΕΑ - ΑΜΟ Γαλαξίας 3-2 (25-15, 21-25, 25-20, 25-27, 15-11)
ΑΓΣΙ - Μ.Αλέξανδρος 0-3 (24-26, 21-25, 21-25)
Ελπίδα - ΣΠΑ Καρδίτσας 0-3 (23-25, 21-25, 22-25)
Ορεστιάδα - ΧΑΝΘ 3-0 (25-21, 25-19, 25-23)
ΑΠΣ Αίας - ΣΦΠ Πιερικός 3-0 (25-15, 25-17, 25-18)

5

*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι δύο (2) τελευταίες ομάδες.

Αγώνας θρίλερ για την γυναικεία ομάδα της Ορεστιάδας

Η ομάδα των γυναικών του Α.Ο Ορεστιάδας μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα που έγινε στην Ξάνθη το Σάββατο 8/12/2012 ηττήθηκε πολύ δύσκολα στις λεπτομέρειες με 3-2 σετ από τον Ερμογένη Ξάνθης. Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός και είχε πολλές διακυμάνσεις με την ομάδα της Ορεστιάδας να κερδίζει το πρώτο σετ αλλά να χάνει τα δύο επόμενα. Κέρδισε το τέταρτο και ισοφάρισε σε 2-2 αλλά στο ται μπρεικ έχασε με 16-14 και τον αγώνα με 3-2 σετ.
ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 3-2

ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Αντωνιάδης) Καρδαμανίδου, Μαντικίδου, Μαλκώτση, Μητσολίδου, Αθανασιάδου, Ναλιτζή, Πασσαλίδου, Φιλιππίδου (λ), Γεωργιάδου.

Πάλεψε το εφηβικό τμήμα του Α.Ο Ορεστιάδας

Η ομάδα των εφήβων του Α.Ο Ορεστιάδας γνώρισε την ήττα στον αγώνα με την ομάδα του Εθνικού Αλεξ/πολης το Σάββατο 8/12/2012. Η Ορεστιάδα προσπάθησε και πάλεψε τον αγώνα με την βοήθεια των παλιών Κωνσταντινίδη, Νένογλου και Λαχτάρα με σημαντικό κέρδος την παρουσία στην ομάδα και την αποκόμιση εμπειριών των νέων παικτών της Ορεστιάδας όπως των Τουκτούκα Ράζγκελη, Καργίδη , Στογίδη, Κοφίδη Κων/νου και Αρβανιτίδη οι οποίοι έδειξαν θετικά στοιχεία και ότι αποτελούν το μέλλον του Α.Ο Ορεστιάδας.

Α.Ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 0-3

ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Πασσαλίδης) Κωνσταντινίδης, Νένογλου ,Λαχτάρας, Τουκτούκας Ράζγκελης, Καργίδης , Στογίδης, Κοφίδης Κων/νος και Αρβανιτίδης.