Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2012

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Η ομάδα του Α.Ο.Ορεστιάδας στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της Α2 εθνικής κατηγορίας ανδρών νίκησε εντός έδρας τον Οδυσσέα Αμαρουσίου με 3-1 σετ (23-25, 27-25, 25-19, 25-15)
     Έχασε το πρώτο σετ δύσκολα και στις λεπτομέρειες με 23-25, κέρδισε το δεύτερο δύσκολα 27 -25 αλλά τα επόμενα ανεβάζοντας την απόδοση στην υποδοχή και το μπλοκ τα κέρδισε εύκολα 25-19 και 25-15.
      Στον αγώνα έπαιξαν οι Αρχοντίδης,  Κεμανετζής, Βλασακίδης, Γραμματικόπουλος, Kαψαλιάρης, Κωνσταντινίδης(λ), Χουσίδης, Καρδαμανίδης, Νένογλου.
       Δυναμική η παρουσία του κόσμου που βοήθησε την ομάδα σε αυτόν τον δύσκολο αγώνα καθώς και η μπάντα που έδωσε ρυθμό στον αγώνα.
     Επόμενος αγώνας στις 18 Φεβρουαρίου 19:00 με αντίπαλο την Νίκη Αιγινίου στο Αιγίνιο